CC453232-150KL
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 15UH 450MA 700MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CC453232-150KL PDF
Type Description
Series:CC453232
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):450 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):700mOhm Max
Q @ Freq:10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:20MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)