CLF7045T-471M
Description
FIXED IND 470UH 370MA 1.704 OHM
DataSheet
CLF7045T-471M PDF
Type Description
Series:CLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:470 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):370 mA
Current - Saturation (Isat):430mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.704Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):0.189" (4.80mm)