
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Audio Signal Processor |
| Applications: | Automotive Audio |
| Number of Channels: | 2 |
| Interface: | I²C |
| Voltage - Supply: | 7.5V ~ 10.5V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | 28-SO |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TDA7404DTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 35WLCSP
IC AUDIO TONE PROCESSOR 20SOIC
IC AUDIO TONE PROCESSOR 16SO
CAP CER 220PF 300VAC RADIAL
CAP CER 3.6PF 500V P90 1111
IC REG LINEAR 3V 300MA SC59
IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 28SO