
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MSP430x1xx |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | MSP430 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 8MHz |
| Connectivity: | SPI, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 22 |
| Program Memory Size: | 4KB (4K x 8 + 256B) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 256 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters: | Slope A/D |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | 28-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of MSP430F122IDWR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16/32B 126KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 48QFN
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 64LQFP
CONN PIN CONTACT GOLD
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 28SOIC
DIODE GEN PURP 800V 250A DO205AA
SCOTCH RESTICKABLE TABS R100 1 I