
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MicroConverter® ADuC7xxx |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM7® |
| Core Size: | 16/32-Bit |
| Speed: | 41.78MHz |
| Connectivity: | I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | PLA, POR, PWM, PSM, Temp Sensor, WDT |
| Number of I/O: | 28 |
| Program Memory Size: | 126KB (63K x 16) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2K x 32 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 10x12b; D/A 1x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 160 |
Current price of ADUC7128BSTZ126 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 48QFN
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44TQFP
CONN TERMINATR PLUG 2.92MM 50OHM
CAT 6A PATCH CABLE 25' BLACK
IC MCU 16/32B 126KB FLASH 64LQFP
ARB GEN 25MHZ SOFTWARE T3DSO2000