
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SAM3N |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 79 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.62V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 16x10b; D/A 1x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-TFBGA |
| Supplier Device Package: | 100-TFBGA (9x9) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 |
Current price of ATSAM3N0CA-CU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48UQFN
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20QFN
IC MCU 16BIT 100QFP
FAN AXIAL 92X25.4MM 12VDC WIRE
PWR DISTRIB BLK HIGH TEMP
WING THUMB SCREW KNOBS, NO SCREW
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 100TFBGA