
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | eZ80® Acclaim!® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | eZ80 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, WDT |
| Number of I/O: | 24 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of EZ80F93AZ020EC00TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SO
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100LQFP
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V
CABLE ASSEMBLY
MICRO 100C P 72" WHT JACKS