72V221L15PFI8
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC FIFO SYNC 1KX9 15NS 32QFP
Catalog
Logic - FIFOs Memory
DataSheet
72V221L15PFI8 PDF
Type Description
Series:72V
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Memory Size:9K (1K x 9)
Function:Synchronous
Data Rate:66.7MHz
Access Time:10ns
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max):20mA
Bus Directional:Uni-Directional
Expansion Type:Depth, Width
Programmable Flags Support:Yes
Retransmit Capability:No
FWFT Support:No
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C