CY7C1360S-200AXI
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1360S-200AXI PDF
Type Description
Series:-
Package:TrayTray
Part Status:Obsolete
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3 ns
Voltage - Supply:3.14V ~ 3.63V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)