AT45D161-JC
Description
IC FLASH 16MBIT SPI 15MHZ 32PLCC
DataSheet
AT45D161-JC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:FLASH
Memory Size:16Mb (528 Bytes x 4096 pages)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:15 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:15ms
Access Time:-
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TC)