K14-040.120071
Manufacturer
EAO
VIGOR # :
Description
INDICATOR-SET RAISED LENS YELLOW
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
K14-040.120071 PDF
Type Description
Series:14
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Clear
Ratings:AC/DC
Voltage:24V
Current:14mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.88" (22.30mm)
Lens Size:29.00mm Dia