HVG-480-30A
Description
LED DVR CCCV ACDC 25.5-31.5V 16A
DataSheet
HVG-480-30A PDF
Type Description
Series:HVG-480 (480W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):180VAC
Voltage - Input (Max):528VAC
Voltage - Output:25.5 ~ 31.5V
Current - Output (Max):16A
Power (Watts):480 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP65
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:94%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:9.26" L x 4.92" W x 1.72" H (235.2mm x 125.0mm x 43.8mm)