CN240A24
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 24-280V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
CN240A24 PDF
Type Description
Series:CN
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:15 ~ 30VDC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:2 A