
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4462W |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Foam |
| Thickness: | 0.0313" (31.3 mils, 0.794mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 0.75" (19.05mm) 3/4" |
| Length: | 8.00" (203.20mm) |
| Color: | White |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 120°F (49°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4 |
Current price of 3M 4462W 0.75" X 8"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM FOIL 3/4"X 8" 100/RL
TAPE LAMINATING 3/4"X 4" 100/RL
TAPE DBL COAT GRAY 8"X 9" 2/PACK
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
2" PRE-CRIMP A2016N BROWN
TAPE GLS CLOTH 3"X 9 1/4" 25/RL
TAPE DBL COAT WHT 3/4"X 8" 25/PK