CY7C09569V-83AXC
Catalog
Memory
DataSheet
CY7C09569V-83AXC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:576Kb (16K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:83 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:6 ns
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)