CY7C09569V-83AXCT
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
DataSheet
CY7C09569V-83AXCT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:576Kb (16K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:83 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:6 ns
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)